Spoločenstvo Anonymní Gambleri je výsledkom náhodného stretnutia dvoch mužov v januári 1957 v USA. Títo muži mali za sebou skutočne ťažkú minulosť plnú problémov a nešťastia, ktoré vzišli z posadnutosti hazardným hraním. Začali sa pravidelne stretávať a ako mesiace plynuli, ani jeden sa už k hazardnej hre nevrátil.

 

Počas rozhovorov dospeli k názoru, že na to, aby predišli recidíve, potrebujú dosiahnuť isté zmeny svojho charakteru. Aby sa im to darilo uskutočniť, riadili sa duchovnými princípmi, ktoré už predtým používali tisícky ľudí uzdravujúcich sa z iných chorobných závislostí. Slovo „duchovný“ označuje tie črty duše, ktoré predstavujú najvyššie a najkrajšie ľudské vlastnosti ako sú láskavosť, veľkorysosť, čestnosť a pokora. Takisto cítili, že na to, aby si udržali vlastnú abstinenciu, je životné dôležité predávať toto posolstvo nádeje ostatným patologickým hráčom.

 

V piatok 13. septembra 1957 sa v meste Los Angeles v americkom štáte Kalifornia vďaka priaznivej propagácii istého popredného novinového redaktora a televízneho komentátora uskutočnilo prvé skupinové stretnutie Anonymných gamblerov. Spoločenstvo odvtedy neustále rastie a skupinám sa darí po celom svete.